Montenegróban koncertezik a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport

Montenegróban koncertezik a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport

Július 11-étől 20-áig Montenegróban, a festői szépségű Kotorban koncertezik a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport. (Megjelent a Nyíregyházi Napló július 19-ei számában.)

Idén először Montenegróban rendezik meg a Brass Band Festivált – összművészeti fesztivál –, amelyre 12 nyugat-, közép-, valamint kelet-európai ország mellett meghívást kapott Magyarország is, egészen pontosan a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport. Az együttesnek azonban a koncert után sem lesz sok ideje pihenni, hiszen indulnak is tovább Olasz­országba. Szakmai sikerük visszaigazolása, hogy ide már 20 éve kihagyások nélkül, mindig meghívást kapnak – tájékoztatta lapunkat Bakó Levente, a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar művészeti vezetője.