Minden magyar iskola és óvoda csatlakozhat a Magyar Parasport Napjának programjához
Tavaly közel 500 oktatási intézmény kapcsolódott be a Magyar Parasport Napjának programjába, és rendezett február 22-én érzékenyítő, interaktív osztályfőnöki órát, rendhagyó testnevelés órát. Nemzetközi konferenciával és a Magyar Paralimpiai Bizottság megalakulásának 20. évfordulóját ünneplő gálavacsorával tisztelegtünk a fogyatékkal élő magyar sportolók, és az őket segítő sportszervezetek, sportszakemberek munkája előtt.
2019-ben ismételten a fogyatékkal élő sportolók megünneplésére készülünk: együttműködésre, közös ünneplésre hívjuk az ország összes köznevelési intézményét!
2019. február 22-én immár nem csak az általános és középiskolás diákokat és iskoláikat szeretnénk bevonni a közös programokba, hanem az óvodásokat is. Szakmai anyagokkal segítjük az intézményeket abban, hogy Magyar Parasport Napján hasznos és érdekes programokat szervezzenek.
Hogyan csatlakozhat egy iskola vagy óvoda a Magyar Parasport Napjához?
Az elmúlt napokban minden magyar köznevelési intézményt elektronikus levélben értesítettünk a Magyar Parasport Napjának programjában való részvétel lehetőségéről.
A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) honlapján megtalálhatóak azok a dokumentumok, óravázlatok, segédletek és filmek, melyek segítségével az iskolák és óvodák megrendezhetik saját parasport napjukat.
Testnevelés óra keretében a diákok a fogyatékkal élő sportolók sportágait próbálhatják ki: az ülőröplabdát, bocciát, csörgőlabdát, kerekesszékes kosárlabdát, vakfutást, padlóhokit és még számos más sportágat. Szakmai kiadvánnyal nyújtunk segítséget: milyen eszközökkel, milyen szabályok szerint lehet lebonyolítani egy testnevelés órán ezeket a sportokat.
Ajánljuk, hogy a diákok és tanáraik osztályfőnöki óra keretében A csodafedezet című dokumentumfilmet nézzék meg, amely Vitéz Halassy Olivér, az amputált lábú, kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó életét mutatja be. A film egyik producere a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, dr. Kiss Gergely. A film megnézése után a diákok megbeszélhetik tanáraikkal, hogy miképpen végezhetjük el mi, magyarok mindannyian közösen a „szellemi akadálymentesítést”.
Természetesen bármilyen más program lebonyolítására is szabadon van lehetőség: közönségtalálkozó, vetélkedő, rajzverseny, kiállítás, stb.
A köznevelési intézmények a www.fodisz.hu honlapon tudják magukat regisztrálni az iskolában, óvodában megvalósítandó program rövid leírásával 2018. február 5-től február 15-ig.
Minden további információt, a sportszakmai segédletet és a filmet a Magyar Paralimpiai Bizottság weboldaláról (www.hparalimpia.hu) és a FODISZ weboldaláról (www.fodisz.hu) oldalról lehet letölteni!
Az intézmények a Magyar Parasport Napja után elküldhetik élménybeszámolóikat a programjukról, a legérdekesebb, legkreatívabb programokat megvalósító iskolák, óvodák sportszer-vásárlási utalványban részesülnek.
Bizonyítsuk be a Magyar Parasport Napján is: fogyatékosnak lenni nem jelenti azt, vesztesnek lenni!