Minden eddiginél többen csodálták meg élőben Európa legnagyobb tűzijátékát
Minden eddiginél többen csodálták meg élőben Európa legnagyobb tűzijátékát
Minden eddiginél többen csodálták meg élőben Európa legnagyobb tűzijátékát
Minden eddiginél többen csodálták meg élőben Európa legnagyobb tűzijátékát

Idén minden idők leglátványosabb fény- és tűzijátékával, valamint drónshowjával ünnepeltük Magyarország születésnapját. Az eseményt minden eddiginél többen követték a Szent István rendezvénysorozat helyszínein, ugyanakkor a közmédia televíziós közvetítése is nézettségi rekordot döntött.

Magyarország születésnapján idén is hatalmas fesztiválforgatag töltötte meg Budapestet – a látogatók több mint 20 rendezvényhelyszínen, száznál is több programmal ünnepelhettek Szent István-nap alkalmából. A háromnapos eseményt ezúttal is a Tűz és fények játéka koronázta meg – a pirotechnikai elemeket, fényjátékot, épületfestést és drónbemutatót magába foglaló, fél órán át tartó attrakció rendkívül felemelő és olykor katartikus élményt nyújtott a vendégek számára.

A nemzet történelmét életre keltő, komplex vizuális showműsort 34 ezer pirotechnikai effekt tette lehetővé, amelyeket 230 irányítási pontról lőttek a magasba, a színvonalas fényjátékért és épületfestésért pedig több mint 1100 intelligens lámpa, 61 nagyteljesítményű lézeres projektor, és további 34 lézerberendezés felelt. A Tűz és a fények játéka záróakkordjául szolgáló drónshowban 896 pilóta nélküli repülőeszköz varázsolta a nézők szeme elé nemzeti történelmünk jelképeit.

A Szent István Nap rendezvénysorozat 2023-ban minden eddiginél több érdeklődőt vonzott a nemzet fővárosába, ami jelentősen hozzájárul a fővárosi turizmus szárnyalásához, illetve a megvalósításban résztvevő több tízezer vállalkozás forgalmához.