Mennyire ismered Kanadát - a Krúdy nyelvi verseny kiderült

December 4-én, hétfőn rendezték meg a Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnáziumban a hagyományos városi angol prezentációs versenyt. Ebben a tanévben „ Canadian Diversity” /A kanadai sokszínűség/ címmel kellett 3 perces PowerPointtal támogatott előadást tartaniuk a versenyzőknek, melyet szakmai szempontok alapján pontozott és értékelt a független zsűri.

A megmérettetésre 22 diák jelentkezett és készült fel, valamennyiük munkája kiváló és nyelvileg igényes volt Dr. Ajtay-Horváth Magda és Konczné dr. Nagy Zsuzsanna a Nyíregyházi Egyetem tanárai, zsűritagok szerint. Hat tanuló részesült külön jutalomban, melyet a Krúdy Alapítvány valamint az Oxford kiadó tett lehetővé.

  1. Józsa Áron Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium /felkészítő tanár: Vass Mihályné/
  2. Hankószki Péter Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium /felkészítő tanár: Dr. Dezsőné Majoros Lilla / és Benő Kristóf Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium /felkészítő tanár: Kissné Sinka Éva/
  3. Szalkay Lili Nóra Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium /felkészítő tanár: Ferencziné Molnár Éva/ és Türk Luca Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium /felkészítő tanár: Szabó-Papdi Eszter/
  4. Forró Alex Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium /felkészítő tanár: Kissné Sinka Éva/

Köszönik szépen a többi lelkes felkészítő tanár munkáját is: Rozsnyai Alíz Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium, Kiss László Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium, Szabó Csilla Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium, Jánowszy-Markovics Orsolya Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, Szilágyi Réka Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium.

Az eseményről a gimnázium volt diákja, Tóth Márton készített felvételeket.