Megyeszerte ütemezetten zajlik az oltás

A Megyei Oltási Munkacsoport kedden ismét online értekezleten értékelte az elmúlt napok oltási tevékenységét.

A jelenlévő szakembereket arról tájékoztattam, hogy az elmúlt héten a rendelkezésre álló vakcinák csaknem teljeskörűen beoltásra kerültek megyénkben - ismertette Román István kormánymegbízott, a Megyei Védelmi Bizottság elnöke. Újabb szakmakörrel bővült a beoltottak köre, így a rendvédelmi dolgozók is megkapták a vakcinát, valamint azok az egészségügyi dolgozók is megkaphatták az oltást, akik igényüket a közelmúltban jelezték. A megyébe folyamatosan érkeznek a vakcinaszállítmányok, így megfelelő ütemben tudjuk folytatni a lakosság oltását, és természetesen rendelkezésre állnak az emlékeztető oltások beadásához szükséges készletek is- hangsúlyozta a kormánymegbízott.

Az előttünk álló napokban az AstraZeneca oltóanyagával folytatódik a regisztrált idősek oltása a legnagyobb háziorvosi praxisokban. A Pfizer-BioNTech és Szputnyik oltóanyagokat pedig továbbra is a kórházi oltópontokon kaphatják azok, akiket a háziorvosuk oltásra kijelöl. Összességében így több mint 20 ezer, megyénkben élő honfitársunk szerezhet védettséget a következő napokban. Ezen az oltási héten is azon háziorvosok küldhetnek be több személyt az oltópontokra, ahol a legtöbb regisztrált, veszélyeztetett csoportba tartozó paciens van. Felhívjuk ezúton is a háziorvosok figyelmét, hogy a 80 év fölöttiek beoltását kezeljék prioritásként - hangsúlyozta Román István. Köszönet mindenkinek, aki az oltási munkában részt vesz, egyedül a vakcina jelenti a védelmet, ezért arra kérek továbbra is mindenkit, hogy regisztráljanak a vakcinainfo.gov.hu oldalon, és éljenek az oltakozás lehetőségével - zárta a kormánymegbízott.