Megújult a rendőrség internetes körözési oldala

Megújult a rendőrség internetes körözési oldala

A rendőrség a napokban megújította a körözési rendszerét, hogy a bujkáló bűnözőket minél hamarabb el tudják fogni. Az 50-es toplistára a legsúlyosabb bűncselekmények elkövetői, a bűnszervezetek tagjai és a visszaesők mellett azok kerülnek fel, akik ötnél több bűncselekményt követtek el, vagy nem vonultak be a börtönbe öt évesnél hosszabb büntetésük letöltésére.

Az oldal újdonsága, hogy ha valaki felismeri a körözött személyt, az adatlapokon lévő gombra kattintva azonnal megteheti a bejelentést, akár névtelenül is.

A mostani fejlesztéssel az volt a rendőrség célja, hogy minél inkább felhasználóbarát oldallá tegye a körözési alporált, és az ott található tartalmak megoszthatók legyenek a közösségi oldalakon is. Szeretnék továbbá arra is felhívni az emberek figyelmét, hogy legyenek segítségünkre a körözési, célkörözési munkában – mondta Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.

hirado.hu