Megtelt a múzeumfalu – A hűvös időjárás sem tántorította el a Szent Iván-éj résztvevőit

Szombaton 21 óra 20 perctől vette kezdetét a színpadi program a Sóstói Múzeumfaluban, mégpedig a Hestia Tűztánc produkcióval, majd 22 órától a Bagossy Brothers Company lépett színre. Az érdeklődő közönséget a hűvös, szeles időjárás sem tántorítitta el, családok, szerelmespárok, szépkorúak szép számmal érkeztek a rendezvényre. 23.30-kor a Nyírség Táncegyüttes segítette megteremteni a varázslatos éjjel hangulatát, amit éjfélkor tűzugrás követett.

 


További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Szarka Lajos

Július elsején pedig bezár a Sóstói Múzeumfalu és megkezdődik a skanzen tíz hónapos innovatív fejlesztése. A beruházásra az önkormányzat 688 millió forintot nyert pályázaton, amelyhez még plusz 100 milliós állami forrást is kaptak. A cél, hogy egy nyugat-európai színvonalú skanzent alakítsanak ki, ezt már az intézmény bejárata is jelzi majd. Tovább sétálva új utakat találnak, amelyeken nem lesz kátyú vagy sár. Az állományvédelem keretében felújítják az épületek egy részét, megújul a faluközpont, a színpad és a nézőtér, de új iroda és raktár is épül, amelyben az 50 ezer műtárgyat biztonságosan tudják elhelyezni.