Megszakadt a veretlenségi sorozat - Ezúttal sok hibával játszott a Szpari

A múlt heti sűrű menetrend után folytatódott a szezon, a Nyíregyháza Spartacus pedig a Siófokot fogadta. Hazai oldalon az eltiltott Gresó Mátyás nem játszhatott.

Nyíregyháza Spartacus FC - BFC Siófok 1-2 (1-1)

Városi Stadion, zárt kapuk mögött

Jv: Takács Tamás (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Fodor, Papucsek, Jánvári, Márkus, Paku, Kalocsai, Hamed (Györgyi 51.(Svedyuk 78.)), Zamostny (Kovács 78.), Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

Siófok:Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B., Nikházi (Balogh B. 56.), Tajthy, Cipf, Horváth P., Gaál (Elek 73.(Medgyesi 85.), Kecskés

szakmai igazgató: Mihalecz István

Fodor Ferenc 150. mérkőzését játssza a Szpariban, ebből az alkalomból köszöntötte a klub.

1. perc A Siófok kezdett.

5. perc Fejér fogott meg egy balról érkező lövést.

6. perc Jánvári kapott sárga lapot.

25. perc Kevés helyzet, Szpari mezőnyfölény jellemzi a találkozót.

28. perc GÓÓÓÓL!!!!!! Kalocsai László ment el szépen a jobb oldalon, beadása után Hamed Yasin lőtt a kapuba, 1-0.

30. perc Gaál középről érkező fejesét fogta Fejér.

33. perc Egy jobbról érkező beadás után Fodor fejelt mellé.

34. perc Hutvágner ütött ki egy labdát, Zamostny ismételt 10 méterről, mellé pattant a labda egy védőről, nagy heyzet volt.

45+1. perc Nikházi találta el egy közeli lövéssel Paku kezét, 11-es. A büntetőt Cipf végezte el, és a kapuba bal oldalába lőtt, hiába vetődött jó irányba Fejér,  1-1.

Vége az első félidőnek, döntetlen az állás.

50. perc Szokol beadása után Hamed elől tisztáztak a védők.

51. perc Nikházi kapott sárga lapot.

53. perc Nagy helyzet, egy jó beadás után Györgyi fejelt közelről, Hutvágner nagyot védett.

60. perc Cipf 18 méteres lövését hárította Fejér.

65. perc Gaál kapott sárgát, majd a reklamáló Mihalecz István is. A 25 méteres szabadrúgást Zamostny csavarta fölé.

67. perc Ziccer, Hornyák lépett ki egyedül, de lövés helyett középre passzolt, a társak mögé ment a labda.

71. perc Fodor beadása után Györgyi csúsztatott mellé.

74. perc Hornyák lövését blokkolta Jagodics, ez is helyzet!

77. perc Zamostny kapott sárgát.

80. perc Elek csapott le a Jánvári által röviden hazatett labdára, és a kapuba lőtt, 1-2.

82. perc Jánvári második sárgáját is megkapta, így kiállította a játékvezető.

88. perc Svedyuk fejesére Hornyák érkezett, ő is fejelt, a kapufát találta el.

93. perc Papucsek rúgta ki a labdát a gólvonal elől.

Vége a mérkőzésnek, megszakadt a kilenc meccses veretlenségi sorozat.

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza Spartacus: - Ma végig rossz döntéseket hoztunk, ami nem volt ránk jellemző, védekezésben és támadásban egyaránt.  Az első félidő végén egy olyan büntetőt ítéltek ellenünk, aminél a játékosunk keze lent volt, de nem akarom erre fogni a vereséget, mert utána is voltak ziccereink. Nem éreztem a játékosokon azt a tüzet mint korábban, a cserék sem tudtak hozzátenni ma a játékhoz.

Mihalecz István szakmai igazgató Siófok : - Döntő volt, hogy az első félidő végén egyenlíteni tudtunk, de úgy érzem sokat tettünk ma siker érdekében. Egy jó csapat otthonában szereztünk 3 pontot, rég érezhettük azt, milyen érzés győzni.