Megszakadt a nagy sorozat - Először szenvedtek vereséget a kosarasok a bajnokságban

A Honvéd vendége volt a férfi kosárlabda NB-I/B-ben a Hübner Nyíregyháza BS. A Cápák a bajnokságban eddig minden mérkőzésüket megnyerték, így szerették volna folytatni a jó sorozatot. Az első negyed sok pontot hozott mindkét oldalon, a védekezés kevésbé volt hatékony. A második játékrészben viszont több volt a pontatlan dobás a mieinknél, melyet kihasználva meglépett a budapesti csapat. A nagyszünet után is sokáig tartotta előnyét a Honvéd, de Tóth Gergely remek játékának köszönhetően – 12 mezőnykísérletéből 11 volt pontos a negyedik negyedig -  lőtávolban maradt a Nyíregyháza. 74-67-el indult a záró felvonás. A játékrész eleje két hazai triplával indult, így tíz pont fölé nőtt a különbség, melyet tartottak is a hazaiak, és megnyerték a találkozót. A Nyíregyháza nyolc győztesen megvívott találkozó után először kapott ki a bajnokságban, ezzel megszakadt a csapat bravúros sorozata. 

Budapesti Honvéd – Hübner Nyíregyháza BS 96-84 (28-26, 21-14, 25-27, 22-17)

Nyíregyháza: Ubilla 17, Vaskó 3, Szobi 10, Tóth 27, Mohácsi 14

Csere: Bazsó, Czinger, Bus 13, Kuttor

vezetőedző:Siska János