Megnyitott a teljesen felújított Tófürdő! - Az első látogatók ajándékot is kaptak!
Megnyitott a teljesen felújított Tófürdő! - Az első látogatók ajándékot is kaptak!
Megnyitott a teljesen felújított Tófürdő! - Az első látogatók ajándékot is kaptak!
Megnyitott a teljesen felújított Tófürdő! - Az első látogatók ajándékot is kaptak!
Megnyitott a teljesen felújított Tófürdő! - Az első látogatók ajándékot is kaptak!

Szombaton 9 órakor ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit az érdeklődők előtt a Tófürdő, amelyet mintegy 250 millió forintból teljesen felújítottak, modernizáltak.

Az első vendégeket Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere köszöntötte és lepte meg ajándékokkal.

A látogatókat egy megújult főbejárati épület fogadja, a bejutás gyorsítása érdekében már két pénztárral. Átalakították az öltözőket, a szociális helyiségeket, öntözőrendszert építettek ki, amivel javul a zöldfelület kezelése, és több területet is napvitorlák árnyékolnak. 

Készítette: Kohut Árpád

A medencék új burkolatot kaptak, kicserélték a röplabda pálya talaját, és az ehhez szükséges strandröplabda szetteket is megvásárolták. Vízre tették az új, 50 négyzetméteres stéget, amelynek a végleges helye a tó közepén lesz. Bővítették a zuhanyzók számát, így már a parthoz közel is lesz felfrissülési lehetőség.

Áthelyezték a játszóteret, a büfék és az új fagylaltozó előtti fogyasztótereket sziklakertek övezik, és egységes utcabútorok, székek, asztalok várják a vendégeket. Újdonság, hogy az időjárás függvényében meghosszabbítják a szezont, a tervek szerint így még szeptemberben is várják majd a fürdőzni vágyó vendégeket.

 

Kapcsolódó galéria

Megújult a Tófürdő