Megkezdte programbemutatóját legutóbbi sajtótájékoztatóján a Szövetségben

Megkezdte programbemutatóját legutóbbi sajtótájékoztatóján a Szövetségben

Mint arról korábban már beszámoltunk, hat ellenzéki párt és két civil mozgalom Szövetségben Nyíregyházáért néven az önkormányzati választáson egy polgármesterjelöltet és konszenzusos alapon, minden körzetben egy önkormányzati képviselőjelöltet állít. Ezen a héten Szövetségünk ajánlata címmel megkezdték a programjuk bemutatását.

Jeszenszki András a Szövetségben Nyíregyházáért polgármester-jelöltje hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy a jövőben minden fejlesztési tervet előzetesen egyeztessenek a lakossággal, a szakbizottságokkal és a képviselőkkel, mert számukra Nyíregyháza az első, a város lakóinak az elégedettsége a legfontosabb. Terveik között szerepel a panelprogram befejezése, önkormányzati rendészet létrehozása, valamint a parkolók számának növelése. Babosi György a 2-es számú választókerületi, Momentumos önkormányzati képviselőjelöltje elmondta, a lakókkal közösen megalkották a Jósaváros problématérképét. Többek között a lakótelep helyett lakónegyed életérzést szeretnének kialakítani a zöldfelületek növelésével, a panelházak rekonstrukciójával, a közvilágítás korszerűsítésével. Lövei Csaba, aki a Mindenki Magyarországa Mozgalom, valamint a Párbeszéd képviselőjeként a 3-as számú választókerület közös képviselőjelöltje, hangsúlyozta, a Korányi Frigyes utca és az Örökösföld közötti területet felölelő városrészre vonatkozó problématérképet ők is a lakók bevonásával készítették el. Úgy látja, a legfontosabb feladatok között szerepel a közlekedési problémák megoldása sávbővítéssel és újabb körforgalmak kialakításával. Kőlapost egy fejlesztendő kertvárosként szeretné kezelni, elsősorban a tömegközlekedését kell javítani.