Megkezdődött a futófesztivál! Kíváncsi az első képekre?

Megkezdődött a nyíregyházi futóvesztivál. Minden korábbinál több nevezőt regisztráltak. A programot Nyíregyháza polgármestere, Dr. Kovács Ferenc nyitotta meg. 

A főtámogató Wittur Sematic most is az esemény mellé állt. Az idei futófesztiválon több kedvezménnyel is készülnek, melynek célja a gyermekek és a családok megszólítása. Ezért vasárnap számos kiegészítő program várja a Kossuth térre érkezőket, így 10 órától Kovácsovics Fruzsina ad koncertet a Vidor nagyszínpadán. De lesz ugrálóvár, az Extreme Trail Egyesület pedig egy akadálypályát épít, melyet bárki kipróbálhat. A Mozaik Med félmaraton 8.30-kor rajtol, és a 21 km-es táv útvonalát a város legszebb részein alakították ki. 8.40-től startol a Coloplast 10 km, majd 8.50-től a Mozdulj Nyíregyháza 5 km-es versenye. Az 5 km-es távon 45 perc, a 10 km-es távon pedig 1 óra 20 perc a szintidő. A gyerekverseny, majd a jótékonysági 1 km 11.20-kor indul.  A jótékonysági távon idén a Leukémiás Gyermekekért Alapítványnak fognak gyűjteni, és bárki nevezhet, olyan is, aki már teljesítette valamelyik távot. 

Arról, hogyan érinti a város közlekedését a futófesztivál, itt találhatnak részletes információkat. 

Kapcsolódó galéria

Ízelítő a futófesztiválról