Megérkezett az első mentett állat Ukrajnából a Nyíregyházi Állatparkba
Fotó: Nyíregyházi Állatpark

Egy Kijev mellől menekülő család hagyta a záhonyi határállomáson a kis fehérpamacsos selyemmajmot azzal a kéréssel, hogy szeretnék, ha Nyíregyházi Állatpark befogadná – osztotta meg a park a hírt hivatalos közösségi oldalán.

– Parkunk munkatársai tegnapelőtt este elhozták az állatot, aki most karanténban van. Állatparkunk szállást ajánlottak fel a család számára is, de ők tovább indultak Budapestre végcéljuk, Németország felé. Kátyát, a kis nőstény majmocskát állatorvosunk megvizsgálta és egyedi azonosítóval is ellátta. A mindösszesen 14 centiméteres 200 grammos állat mentálisan és fizikálisan is jól van, jó étvággyal fogyasztja - most már biztonságban - a napi eledelét, amely gyümölcsökből, főtt húsból és ízeltlábúakból áll – számolt be a Nyíregyházi Állatpark.