Meccslabdák, dráma és győzelem - nyert a CEV Kupában a Fatum Nyíregyháza

Meccslabdák, dráma és győzelem - nyert a CEV Kupában a Fatum Nyíregyháza

A Targoviste vendége volt a női röplabda CEV Kupában a Fatum Nyíregyháza. A női röplabdások már hétfőn megérkeztek Romániába, makd kedden edzés, videóelemzés, este pedig meccs várt a mieinkre. Egy 137 perces, nem akármilyen találkozó...

Az első szett végig szoros volt, ám 20-14-nél komoly előnyt harcolt ki a Fatum, és végül nyerte is a szettet. A második felvonás hasonlóan alakult, szintén a hajrában lépett meg a Nyíregyháza, és már 2-0-ra vezetett. A harmadik szettben aztán be is fejezhette volna a találkozót Hollósy László együttese, három meccslabdája is volt, de fordított a román gárda és nyerte a játékrészt. Mindez a negyedik elején éreztette hatását, mert 7-2-re ellépett a Targoviste, majd 24-20-nál szettlabdái voltak. A Fatum azonban egyenlített, ám végül a hazaiak örülhettek, így jöhetett a döntő szett. Itt 10-8-as vezetésnél robbantott a Nyíregyháza és 3-2-re megnyerte a párharc első meccsét. A visszavágót december 17-én rendezik. 

Targoviste - Fatum Nyíregyháza 2-3 (-22, -17, 27, 24, -10)

Fatum Nyíregyháza: Francesco 2, Varga, Lymareva 24, Pintér 13, Lohman 9, Pilar 20

Csere: Tóth F. (liberó), Vasileva 4, Kosekova 1, Szabó L.

vezetőedző: Hollósy László