Második alkalommal rendeztek Futófesztivált Nyíregyházán
Fotó: Trifonov Éva

1, 5, 10 és 21 km. Ezek közül a távok közül választhattak az indulók a II. Nyíregyházi Futófesztiválon, melyet a Wittur-Sematic támogatott. Az esemény a Vidor programjához kapcsolódott, és már a rajt előtt lehetett tudni, hogy többen lesznek, mint egy éve.

A rajt előtt egy órával 750-en adták le nevezésüket, de a helyszínen is lehetett regisztrálni. A félmaratont váltóban és trióban is lehetett teljesíteni, de az abszolút győztesek mellett kategóriánként is díjazták a legjobbakat. Az 1 km-es táv jótékonyt célt is szolgált, míg külön versenyt hirdettek a legkisebbeknek is. A napot az Alma Zenekar koncertje színesítette a Kossuth téren, és Nyíregyháza testvérvárosainak, Rzeszównak és Iserlohnnak a képviselői is futottak. 

Kapcsolódó galéria

II. Nyíregyházi Futófesztivál