Maradt a veretlenség - Ezúttal döntetlent játszott a Spartacus

A Nyíregyháza Spartacus második alkalommal lépett pályára a Városi Stadionban az idei szezonban. Az ellenfél a Dorog FC volt.

Nyíregyháza Spartacus FC - Dorog FC 1-1 (0-1)

Városi Stadion 2860 néző

Jv: Nagy Róbert (Márkus Péter, Belicza Bence Péter)

Nyíregyháza: Fadgyas - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos - Farkas(Kártik a szünetben) - Hamed, Ötvös (Györgyi 66.), Papp, Kalocsai(Starosta 62.) - Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Ryashko, Zabari,Tóth B., Lénárt, Beliczky(Zuigéber 66.), Mészáros Á., Papp M,(Szerencsi 78.) Girsik (Vígh 71.)

vezetőedző: Németh Szabolcs

A kezdőrúgást Jánvári Bertalan végezte el, aki fiától kapta ezt ajándékba 67. születésnapjára. A fia nem más, mint Jánvári Gábor, a Szpari védője, akinek szintén szombaton volt a szülinapja, a 30. És születésnapos a Mastiffs is, 25 esztendős a csoport.

1. perc A Dorog kezdte a mérkőzést.

5. perc Dorogi szöglet után Ryashko fejelt, Fadgyas bravúrral védett.

9. perc Újabb vendég szöglet, ennek végén Beliczky lőtt fölé.

12. perc Egy bal oldali akció végén Galambos passzolt középre, Farkas lőtt kapásból fölé 19 méterről.

14. perc Hornyákot rúgta meg Ryashko, amiért sárgát kapott.

21. perc Dorogi sarokrúgás után Zabari lőtt, a labda elkerülte a kaput.

23. perc A Nyíregyháza végezhetett el szabadrúgást a 16-os sarkától, Papp fölé lőtt.

24. perc Vezetést szerzett a Dorog. Egy labdaszerzés után Girsik ment végig a félpályán, és higgadtan a felső sarokba lőtt, 0-1.

29. perc Szép jobb oldlai Svedyuk-Kalocsai akció végén nem volt pontos a beadás, Hornyák várta volna a labdát.

30. perc Ötvös kapott jó labdát középen, befordult, de blokkolták a lövését.

36. perc Nyíri indult el veszélyesen, Jánvári szerelte végül.

38. perc Kalocsai jó passza után Papp M. lőtt mellé 17 méterről.

42. perc Kalocsai kevergetett a 16-oson belül, de végül tisztáztak a védők.

43. perc Svedyuk beadása után Hornyák tette kapura a labdát, melyet Mursits fogott meg.

45. perc Hornyák irányába ment középre a labda, de végül mentettek a védők.

Vége az első félidőnek, vezetnek a vendégek.

48. perc Ígéretes hazai akció végén szöglet, a sarokrúgás után tisztáztak a dorogiak.

50. perc Galambos beadása után Hamed fejelt mellé középen.

53. perc Ötvös 25 méteres szabadrúgását fogta Mursits. Aktívabb a Szpari a második félidő elején.

54. perc Veszélyes dorogi kontra végén Girsik csavart mellé.

55. perc Mészáros kapott sárgát.

57. perc A dorogiak Papp Mátéja lőtt, fölé szállt a labda.

59. perc Papp kapott sárgát, miután buktatta Svedyukot.

62. perc Galambos beadása után Hamed fejelt mellé.

67. perc Girsik lőtt futtából jócskán fölé.

69. perc Tóth B. kapott sárgát Györgyi lerántásáért.

72. perc Szép jelenet, Starosta remek csellel befordult a 16-oson belül, kapura csavart, óriásit védett Mursits.

76. perc Újabb nagy helyzet, Svedyuk lőtt közelről, megint bravúr a kapustól!

81. perc Nagy helyzet megint, Kártik lövésénél mentettek. A szöglet után GÓÓÓÓL! Fodor Ferenc lőtt a kapuba, 1-1!!!

87. perc Györgyi nyargalt végig a saját kapunktól, de végül nem tudta beadni a labdát.

90. perc Nagy helyzet, Zuigéber szabadrúgása után lepattant a labda, de a középen érkező dorogi csapattárs mellé lőtt.

Vége, maradt a döntetlen.

Gálhidi György vezetőedző: - Fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolók, ez segített abban, hogy egyenlítettünk. Ma rossz döntések sokaságát hoztuk, az utolsó passzok rosszul sikerültek. A szívük rendben volt a fiúknak, ennek köszönhető az egyenlítés. Úgy érzem, a három győzelem kicsit jóllakottá tett minket, nem éhessé.

Németh Szabolcs vezetőedző Dorog: - Elégedett vagyok, hiszen a listavezetőtől elvinni egy pontot nagy fegyvertény. Jó iramú, jó mérkőzést játszottunk a szép számú közönség előtt, igazi futball hangulat volt. 70 percig szép támadásaink voltak, ekkor a Nyíregyháza átvette a kezdeményezést, de a végén megint nekünk voltak helyzeteink, összességében értékes pontot szereztünk.