Maradnak a ködös reggelek, mégis jóval több napsütés ígérkezik
Maradnak a ködös reggelek, mégis jóval több napsütés ígérkezik

Általában többórás napsütésre, gomolyfelhő-képződésre van kilátás csapadék nélkül. Az éjszaka képződött köd legtöbb helyen gyorsan feloszlik, ugyanakkor az északkeleti megyékben jó eséllyel egész nap megmaradhat a rétegfelhőzet és a párás, ködös idő – írja az Országos Meteorológia Szolgálat. 

Az északnyugati szelet eleinte nagy területen kísérik élénk, időnként erős lökések, majd délután mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet a naposabb részeken 10 és 14, az erősen felhős, borult helyeken 5, 9 fok között várható.

A rétegfelhőzet a keleti, északkeleti megyékben ismét terjeszkedni kezd, másutt kevés felhő lesz az égen, ugyanakkor hajnalra sokfelé képződik köd. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb szitálás alakulhat ki a ködös részeken. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad.

A legalacsonyabb éjszaki hőmérséklet általában -1 és +4 fok között várható, de a keleti megyékben ennél néhány fokkal enyhébb, míg a fagyzugokban hidegebb lehet a hajnal.