Már készülnek a Házasság hetére

Állandó megújulásban mottóval hirdetik meg idén a Házasság Hetét (február 11-18), amelyhez a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye február 5-11-ig tartó programsorozatával csatlakozik.

A programsorozatot Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök nyitja meg február 5-én, 17:30-tól, Nyíregyházán, a Krúdy Art Moziban (Nyíregyháza, Országzászló tér 8.).

Február 6-án, 17:30-tól az érdeklődők előadáson vehetnek részt a nyíregyházi Szent Imre-kápolnában (Ungvár sétány 19.).

Február 7-én, 17:30-tól zenés-gyertyás szentségimádást tartanak és megáldják a házaspárokat, jegyespárokat a Szent Imre-kápolnában.

A három estés rendezvénysorozat házigazdája Nagy Csaba atya, egyházmegyei  családreferens. A szervezők a programok teljes idejére gyermekfelügyeletet biztosítanak (igény szerint játék, tanulás és közös vacsora a gyermekekkel) mindhárom napon 16 órától a Szent Imre Gimnázium termeiben a Szent Imre Bébiszitter Osztag közreműködésével.

Február 11-én, 15:00-órától közös imádságra hívják a házaspárokat és a házasságra készülőket Nyíregyházán (Sóstón), a Házaspárok útján.

Február 11-én, 18.00 órától Palánki Ferenc megyéspüspök megáldja a 2024-ben jubiláló házaspárokat a nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban, amelyen a házasságuk 5., 10., 15., 20., 25., 30., 35., 40,. 45., 50. stb. évfordulóját ünneplő házaspárok főpásztori áldásban részesülnek.