Májusig még melegedhetünk

Májusig még melegedhetünk

Joó László, a Nyírtávhõ Kft. ügyvezetõ igazgatója érdeklõdésünkre elmondta, hogy a 157/2005. (VIII. 15.) Kormányrendelet határozza meg a fûtési idõszakot, ami hivatalosan szeptember 15-étõl május 15-éig tart. A jogszabálynak megfelelõen, ezen idõszak alatt a távhõ­szol­gáltatónak fûtési kötelezettsége van, még akkor is, ha beköszönt a jó idõ. Ettõl eltérni abban az esetben lehet, ha a lakóközösség közös képviselõje jelzi a „Fûtés megrendelése/lemondása” nyomtatvány kitöltésével a Nyírtávhõ Kft. felé, hogy szeretnék a fûtési szolgáltatás leállítását – ezt a szakemberek 48 órán belül elvégzik. Joó László hangsúlyozta, a fûtési szolgáltatás leállítása után kért ismételt szolgáltatásigénylés meghibásodást, leve­gõsödést okozhat a rendszerben, mely erõsen befolyásolja a fûtés minõségét, ezért célszerû csak akkor jelezni a leállítást, ha már ténylegesen nem igénylik szolgáltatásukat.