„Magyarország, édes hazám” – Az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra emlékeztek a Kossuth téren
Fotó: Szarka Lajos

Már kedden, március 14-én koszorúzásokat tartottak szerte a városban az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére.

A városi központi ünnepség március 15-én, szerdán 10 órakor kezdődött a Kossuth téren. Az ünnepélyes zászlóbehozatalt Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármesterének ünnepi beszéde követte, aki ezután átadta a „Nyíregyháza Város Kulturális Életéért Krúdy Gyula-díjat” Petrusák János író, drámaírónak.

A szerdai délelőtti ünnepség ezt követően a „Forr a világ bús tengere...” című előadással folytatódott, melyet a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium diákjai adtak elő a Nyíregyháza főterén felállított színpadon.

Az ünnepi rendezvények a Kossuth-szobor megkoszorúzásával értek véget a belvárosban, ezt követően a Sóstói Múzeumfaluban és a Kállay Gyűjteményben is színes programok várták az érdeklődőket a nap folyamán.

Kapcsolódó galéria

Emlékezés 1848-ra - 2023