Ma minden a gyerekekről szólt a Kossuth téren! Galéria!
Fotók: Trifonov Éva

A gyermeknapot a világ számtalan pontján ünneplik. Törökországból terjedt el a szokás 1920-ban, az ENSZ pedig 1954-ben hívta fel a figyelmet eme jeles nap fontosságára. Magyarországon minden évben május utolsó vasárnapján ünnepeljük a gyerekeket. Ez idén május 29-re esett.

 

A koronavírus-világjárvány miatt bár két év kimaradt, de most újra megtartották a gyereknapi programokat Nyíregyházán, a Kossuth téren. Este 7 óráig színpadra lépett a Dongó Együttes, a Street Dance School Divattánc Iskola, az Y2K Tánccirkusz és a RE-flex Moderntánc Stúdió is. A számos kísérő program mellett volt bábszínház, hamarosan pedig a Vidám Manók ad koncertet.

 

A játéksziget egész nap gyerekzsivajtól volt hangos, több tucat gyerek próbálta ki az óriáscsúszdát, a felfújható akadálypályát, a trambulint és a fa körhintát is.

 

Kapcsolódó galéria

Gyermeknap a belvárosban