Lövöldözés Nyíregyházán az egyik társasházban a hosszú hétvégén

Lövöldözés Nyíregyházán az egyik társasházban a hosszú hétvégén
Állítja, sógornőjét akarta megvédeni.

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást H. Szabolcs 29 éves nyíregyházi lakos ellen. A férfi április 20-án 20 óra körül egy nyíregyházi társasház folyosóján előzetes szóváltás nélkül a tulajdonában lévő és jogszerűen tartott gumilövedékes gáz-riasztó fegyveréből több lövést adott le egy 32 éves nyíregyházi férfira, aki az elsődleges orvosi vélemény szerint könnyű sérüléseket szenvedett.

A rendőrök a bejelentést követően a férfit otthonában elfogták és a rendőrkapitányságra előállították.

A férfi beismerő vallomást tett és elmondta, hogy éppen otthon tartózkodott, amikor hallotta, hogy a sógornője barátja korábbi veszekedésüket követően megjelent a lakásuk előtt, ahol kiabált, szitkozódott, majd rugdosni kezdte a bejárati ajtót. Mivel féltette a családját, és azt akarta, hogy a férfi minél hamarabb távozzon onnan, ezért döntött úgy, hogy lövéseket ad le az irányába.

A rendőrök az elkövetés eszközét a helyszínen lefoglalták. A gyanúsított az eljárás alatt szabadlábon védekezhet.  
 
police.hu