Újra az akkumulátorgyárak kapcsán tartott sajtótájékoztatót az LMP Nyíregyházán

Az LMP azt követeli a kormánytól, hogy vonja vissza a csaknem egy hónappal ezelőtt érvénybe lépett rendeletet – hangsúlyozta a párt társelnöke pénteki, nyíregyházi sajtótájékoztatóján.

Schmuck Erzsébet értelmezése szerint ez ugyanis arról szól, hogy a szennyező és jogszabályellenesen működő gyáraknak lehetővé teszi, hogy ha szerződést köt az illetékes hatósággal és vállalja a szabálysértés megszüntetését, kibújhat a büntetés alól, ha megfelelő ütemezéssel vállalja a probléma kezelését. Hozzátette: hiába adott ki a kormány néhány napja miniszteri utasítást, miszerint a rendelet az akkumulátorgyárakra nem vonatkozik, szerinte ezt az utasítást bármikor felül lehet írni. Az LMP társelnöke kiemelte, Magyarországon az akkumulátorgyártáshoz szükséges vízre és energiára inkább a mezőgazdaságban van szükség. A sajtótájékoztatón Pápai László, a párt vármegyei területi szervezetének az elnöke az akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó környékbeli beruházásokról szólva arról beszélt, veszélyben a környezet, s szerinte a gépjárműhajtásra másféle megoldások is vannak a világban, nem csak az elektromos, ő személy szerint innovatív megoldásokat sürget a témában.