Lezárult a Határon Átnyúló Zöld Közlekedési Hálózat című projekt

Lezárult a Határon Átnyúló Zöld Közlekedési Hálózat című projekt, amelyben Nyíregyháza város önkormányzata is részt vett.

A magyar-szlovák-romám-ukrán határmenti területek sokrétű közös történelmi és kulturális kapcsolatot ápolnak. A projekt átfogó célja volt a régiók elérhetőségének javítása, a fenntartható és környezetbarát közlekedési rendszereik fejlesztése. Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere úgy nyilatkozott, sikeres projektet zárnak a partnerekkel és bízik benne, hogy több ehhez hasonló, határon átnyúló programban részt tud venni a város a jövőben is. A projekt célja volt a lakosság környezettudatosságának formálása, ennek érdekében kiadványokat készítettek, online fórumokat szerveztek, illetve két elektromos mopedet is vásárolt az önkormányzat.