Lengyel sérülteket ápolnak Nyíregyházán – A külügyminiszter-helyettes megköszönte a magyar orvosok és ápolók segítségét
21 lengyel sérültet láttak el a Nyíregyházi Jósa András Tagkórházban, őket a vasárnap hajnali autóbusz-baleset után szállították az intézménybe. A kórházba lengyel egészségügyi és konzuli delegáció is érkezett hétfőn, akik felkeresték a sérülteket és a magyar szakemberekkel együtt már a hazautazás részleteit szervezik. A sérültek közül ketten még kórházi megfigyelésre szorulnak. A lengyel külügyminiszter-helyettes a nyíregyházi kórházban megköszönte a magyar orvosok és ápolók segítségét.
Árokba csapódott egy lengyel autóbusz az M3-as autópálya Nyíregyháza felé vezető oldalán vasárnap hajnalban. A tragédia az M3-as autópálya 139-es kilométerszelvényénél, a Mezőkeresztes és Mezőnagymihály közötti szakaszon történt. Az MTI közleményéből kiderült, a vasárnapra virradóra szerencsétlenül járt busz a Kárpátaljai vajdaságból származó zarándoklat résztvevőit szállította, akik hazatérőben voltak Bosznia-Hercegovinából. A balesetben 12 ember halt meg, a busz 56 utasának mindegyike és két sofőrje is megsérült. A sérültek egy csoportját a Nyíregyházi Jósa András Tagkórházba szállították.
21 könnyebb sérültet hoztak hozzánk, ők tegnap a hajnali órákban érkeztek. Két olyan sérültünk van, aki további hospitalizációt is igényel, mert súlyosabb sérülése van, mindkét sérültnek gerincsérülése van, ami azonban műtétet nem igényelt, de obszervációt igen, tehát őket nem lehet azonnal hazaszállítani. A többi sérültet nagyon gyorsan az ügyeleti team, két orvosszakmai csoport, több osztály összefogásával pillanatok alatt ellátott. Elhelyeztük őket kórtermekben azért, hogy a hazaszállításig pihenni tudjanak. A mai napon érkezett meg a lengyel minisztériumnak a delegátusa, akik a konkrét hazaszállítási folyamatot szervezik”
– nyilatkozta dr. Ajzner Éva, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház főigazgatója.

A nyíregyházi kórházba lengyel egészségügyi és konzuli delegáció érkezett hétfőn. A sebészeti tömbben meglátogatták a sérülteket, majd a szomszéd épületben működő gyermekosztályra is ellátogattak, ahol szintén ápolnak a buszbalesetben megsérült fiatal lengyel állampolgárokat.
Tegnap a kora reggeli órákban buszbaleset történt, amelyben lengyel zarándokok, turisták voltak érintettek, akik Bosznia-Hercegovinából tartottak egy délkelet-lengyelországi városba. A baleset következtében több mint 50 ember megsérült vagy életét vesztette. A lengyel kormány tegnap úgy döntött, hogy egy különleges egészségügyi és konzuli csoportot küld a helyszínre, hogy megadja a szükséges segítséget állampolgárainknak. Meglehetősen sok sérültet ápolnak itt, a nyíregyházi kórházban. A legtöbbjük állapota viszonylag jó, és rendkívül hálásak vagyunk a helyi orvosok és ápolók által nyújtott segítségért. Nagyon jó az együttműködés és a kommunikáció a helyi orvosok, a magyar orvosok és a mi egészségügyi csapatunk között is. Ez pedig bizonyítja, hogy a lengyelek és a magyarok közötti barátság nem csupán egy jelszó, hanem valami nagyon-nagyon is valóságos”
– fogalmazott Wojciech Zajaczkowski lengyel külügyminiszter-helyettes.
A baleset kapcsán Pósfai Gábor belügyminiszter a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében úgy fogalmazott, „rendőrök és a tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, valamint civil segítség is érkezett a sérült jármű mozgatásához. A balesetet szenvedett jármű sofőrjét őrizetbe vették”. A tragédia pontos okát egyelőre nem tisztázták.


