Legyőzte a Nyíregyháza a bajnokot - szettet sem veszített a Fatum a Vasas ellen

Legyőzte a Nyíregyháza a bajnokot - szettet sem veszített a Fatum a Vasas ellen

2020-ban először lépett pályára bajnoki meccsen a Fatum Nyíregyháza, az ellenfél pedig rögtön a bajnoki címvédő Vasas volt. A fővárosiaknál Abdulazimova hiányzott, az azeri válogatottal olimpiai selejtezőn vesz részt, Kostelanská pedig sérülés miatt nem játszhatott. Hazai oldalon a liberó Tóth Fruzsina játéka még a meccs előtt is kérdéses volt, ezért Hollósy László vezetőedző átszervezte a csapatot, és egy másik liberót, a testvér Tóth Dalmát is bevetette. Mint 75 perccel később kiderült: sikerrel! 

A Nyíregyháza kezdett jobban, és az első szettben 16-12-nél négy ponttal meglépett, majd 24-19-nél több szettlabdája is volt, de a Vasas rendre hárította őket. Végül mégis sikerült megnyerni a játszmát, így vezetett a Fatum. A második felvonásban is jól játszottak a mieink, az amerikai Lohman mellett Varga Elizabet is ponterős volt, Genesis Francesco pedig remek labdákat adott, így végül nyerte ezt a játékrészt is a Nyíregyháza. A harmadikban is végig a Nyíregyháza vezetett 3-4 ponttal is, de 17-17-nél egyenlítettek a fővárosiak. A végén azonban megint pontosabb volt a hazai csapat, és 3-0-ra megnyerte a találkozót. 

Fatum Nyíregyháza - Vasas 3-0 (23, 22, 21)

Nyíregyháza: G. Francesco 5, Varga 14, Pintér 7, Pilar 13, Lymareva 11, Lohman 12

Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D. (liberó), Szabó

Hollósy László vezetőedző: - Végig stabilak tudtunk maradni, és ez döntött a mai mérkőzésen.