Legyen ez a nap autómentes!

2023. szeptember 16. és 22. között huszonkettedik alkalommal rendezik meg Európa számos országában, így hazánkban is, az Európai Mobilitási Hetet. Ennek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Az idei mottó: „Takarékoskodj az energiával!”. A növekvő energiaköltségek miatt fontos egyéni szinten is nyitni a fenntartható, energiahatékony közlekedési megoldások felé.  A programhoz immár 20. alkalommal Nyíregyháza is csatlakozik egy Autómentes nap formájában!

Várjuk a bringásokat, gyalogosokat, rollereseket és természetesen az autósokat is, vagyis mindenkit, aki érdeklődik az energiahatékony és fenntartható közlekedési hálózatok és lehetőségek iránt. És azokat is, akik csak szeretnének kikapcsolódni egy kicsit. Szeptember 22-én Nyíregyházán, a Kossuth téren rendezzük meg az Autómentes Napot. Egy kis ízelítő – a teljesség igénye nélkül – a programból:

13:00 órakor hivatalosan is megnyitjuk az Autómentes napot.

14:30-tól a Burratino Bábszínház – Kukac Gubanc című előadását nézhetik meg a kicsik és nagyok.

A délután folyamán bemutatót tart a Fatum – Nyíregyháza, Magyarország egyik vezető női röplabda együttese.

16:00 órától a több mint 10 éve egészségmegőrző csoportként működő Latin Cardio Fitness produkciója lesz látható.

A délután folyamán kerékpáros ügyességi verseny várja az érdeklődőket már 6 éves kortól, a  Mobilissimus standjánál pedig a közlekedési problémákról, a mindennapi mobilitási szokásokról és az ezzel együtt járó kihívásokról lehet beszélgetni és hasznos információkat gyűjteni.

Énekel majd Rebeka Valéria, lesz Mesediszkó és Y2K tánccirkusz is.

A nap csúcspontja, a 17 órakor kezdődő kerékpáros felvonulás!

A klímatudatos közlekedési totót kitöltők között pedig 18 órakor egy kerékpárt sorsolunk ki.

Autómentes Nap az Európai Mobilitási Hét keretében.
Helyszín: Nyíregyháza, Kossuth tér
Kezdés időpontja: 2023.09.22.,13:00
Mottó: „Takarékoskodj az energiával!”