Kulturális, zenei képeskönyvet készít évek óta – Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!

Kulturális, zenei képeskönyvet készít évek óta – Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!
Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!
Kulturális, zenei képeskönyvet készít évek óta – Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!
Kulturális, zenei képeskönyvet készít évek óta – Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!
Kulturális, zenei képeskönyvet készít évek óta – Bemutatjuk Permét, azaz Dohos Ferencet!

„Találkozzunk 2 percre!” című rovatunkban érdekes, ismert és elismert embereket, formációkat mutatunk be, valamennyien nyíregyházi kötődésűek!”

Sokan ismerik, lapozgatják Perme Képeskönyvét: Dohos Ferenc évek óta az interneten összegzi legjobb fotóit.

Perme egyedi figurája a szabolcsi megyeszékhelynek és a térségnek. Többek között kiállítások, koncertek, jótékonysági rendezvények, fesztiválok állandó szemfülese, szeret a fényképezőgép mögé megbújni, onnan kacsintani az emberekre, a történésekre. Jellegzetes hosszú, ősz szakálla és mosolya kedves fotóssá varázsolja valamennyi helyszínen. Perme a kezdetekről is mesélt nekem:

Gyermekkoromban ismerkedtem meg a fényképészettel. Az Északi körúton egy ötvenpár négyzetméteres lakásban laktunk és apukámnak volt egy fényképezőgépe: a fürdőszobában kialakítottunk egy labort, ott hívtuk elő a fotókat! Általános iskolásként nagyon megszerettem a fotózást, aztán jött az önálló tevékenykedés ifjúkorban, az igazi analóg korszak, amikor már a pincébe költöztettem a laborunkat és a barátokkal fényképeztünk. A felnőtté válás, a munka egy időre megszakította a hobbit és már majd' 30 éves voltam, amikor az egyik ismerősöm vett magának egy nyomtatót. Na ahhoz adtak egy 1,5 megapixeles fényképezőgépet ajándékba, amit rögtön megvettem, majd az alapok elsajátítása után újra visszatértem a hobbimhoz. De már a digitális korszakba léptem, egyszerűbb és nagyszerűbb lett a fotózás.

A fotózás csak hobbi Permének. No nem a szint, hanem a vállalás, hiszen nem másod- vagy főállású fotográfusként örökíti meg a pillanatot, hanem 'csak' szeretettel, önkéntesen, érdeklődve.

A Perme Képeskönyve is úgy jött – netes naplót írtam, a blogbejegyzésekhez pedig galériák készültek. Aztán gyűltek az irományok és a képek: évek óta ajánlom a térségbeli kulturális és zenei eseményeket, amelyeken én magam is részt veszek, élményt szerzek, fotókat készítek.

És hogy hol láthatjuk majd legközelebb fotózni Permét? Talán szombat este a Rózsakert Szabadtéri Színpadnál a nagyszabású ZIG Singers koncerten vagy éppen vasárnap a Nyíregyháza Tigers meccsén.

 

Szerző: Rutkai

Fotók: perme.hu

Perméről fotók: Trifonov Éva, Konyha Miki