Kukoricásban rejtette el a vágott dohányt 

Költségvetési csalás minősített esetével vádolja az ügyészség azt a kemecsei férfit, aki nagy mennyiségű vágott dohányt állított elő, és rejtett el a kertjében.

A vádirat szerint a 20-as évei elején járó férfi 2023 szeptemberében kemecsei otthonában hatósági engedély nélkül közel 200 kilogramm fogyasztási dohányt állított elő, majd azt a kertjében, a kukoricásban - zsákokban - elrejtette. 2023. szeptember 11-én a NAV járőrei a lakóházban és a kertben ellenőrzést végeztek, és megtalálták a karton dobozokkal letakart jövedéki terméket.

A fogyasztási dohány értéke meghaladta a 24 millió forintot, mely után több mint 10 millió forint ÁFÁ-t és jövedéki adót kellett volna fizetni.

A NAV már több mint 20 millió forint jövedéki bírságot kiszabott a férfire, azonban a büntető eljárásban büntetésre is számíthat. Az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbüntetést indítványoz.