Közleményt adott ki az Úszó Szövetség - Elhalasztják a bajnokságot

Közleményt adott ki az Úszó Szövetség - Elhalasztják a bajnokságot

A Magyar Úszó Szövetség elnöksége elektronikus szavazással megerősítette az edzőbizottság ülésén elfogadott javaslatot, és bizonytalan időre elhalasztja a március 24-28-ra tervezett országos bajnokságot. Mindez Szurovcsják Ivettet és Hatházi Dórát is érinti. A csapathirdetés dátuma ugyanakkor változatlan: március 28-án Sós Csaba szövetségi kapitány véglegesíti azok névsorát, akik az egyes számokban az olimpia rajtjáig védettséget élveznek. 

-Végig vettünk minden eshetőséget, még egy esetleges szűkített létszámmal rendezett olimpiai válogató lehetőségét is, hiszen pontosan tudjuk, milyen óriási munkát végeztek az úszóink az edzőtáborokban, elvégre egy igazi szent cél lebeg a szemük előtt, és mi ezt a lehető legteljesebb mértékben tiszteletben akartuk tartani – mondta a döntés kapcsán Wladár Sándor, a MÚSZ elnöke a szövetség honlapjának nyilatkozva.