Közel 2900 laptopot kaptak Nyíregyháza középiskolásai

Folytatódik a 2022 tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program. Magyarország Kormánya elkötelezett az intézményi digitális infrastruktúra és eszközpark, valamint a tanulói digitális kompetenciák fejlesztése mellett.

Ezért indította útjára a tanulói notebook kiosztási programot. 2022-ben több mint 33 milliárd forintból 120 ezer eszközt osztottak ki azon 9. évfolyamos diákok között, akik igényelték. Most, a második ütemben 140 ezer hordozható számítógép jut el a 7. és 10. évfolyamon tanuló diákokhoz és köznevelési intézményekhez, még a téli szünet előtt. Ebből vármegyénkbe 8683, Nyíregyházára 2888, az Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégiumba pedig 389 darab kerül. Az eszközök kiosztásával egybekötve kedden délután sajtótájékoztatót tartott Gaszperné Román Margit, a Nyíregyházi Tankerületi Központ igazgatója, dr. Szabó Tünde kormánybiztos, Nyíregyháza országgyűlési képviselője és Kantár Attila, a intézmény igazgatója az Ungvár sétányi iskolában.

Kapcsolódó galéria

Aranyos laptopok