Kozák Józsefnét 90. születésnapja alkalmából köszöntötték
Fotó: Szarka Lajos

90. születésnapja alkalmából két nyíregyházi szépkorút is köszöntöttek hétfő délelőtt városunkban. Emléklapot kapott Kozák Józsefné is Magyarország Kormánya és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata nevében.

Kozák Józsefné Nyírszőlőben hat elemi osztályt végzett, először mezőgazdaságban, majd konyhai kisegítőként dolgozott, ezután pedig a tejiparban. 18 éves volt, amikor megismerkedett a leendő férjével, 1956-ban házasságot kötöttek. 3 gyermekük született. Férje 1985-ben elhunyt. Julika néni 1988 óta, 52 éves korától nyugdíjas. Szabadidejében sorozatot néz, és gondozójával sétál, boltba mennek együtt. Egészségi állapota jó, viszont egyensúlyzavara van, emiatt egyedül csak járókerettel közlekedik. Kozák Józsefnét dr. Ulrich Attila alpolgármester és Somogyi Katalin, a Szociális és Köznevelési Osztály munkatársa köszöntötte délelőtt.

Kapcsolódó galéria

Szépkorú köszöntése - Kozák Józsefné