A szezon legfontosabb meccsét vívta a Nyíregyháza Spartacus a Szeged ellen.

Nyíregyháza Spartacus - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-3 (1-1)

Kisvárda, Várkerti Stadion 800 néző

Jv: Nagy Róbert(Márkus Tamás, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Hegedüs - Farkas B., Baki, Gengeliczki (Gresó a szünetben), Gál, Nagy B.(Csősz 16.), Sigér (Kiss 70.), Pataki, Pekár, Kovácsréti (Szerető 79.), Novák (Adamcsek 79.)

sportigazgató: Fekete Tivadar

Szeged: Molnár-Farkas,Könczey Szilágyi, Tóth B., Kővári, Szakály(Simon 90l), Kundrák(Prosser 90.), Gajdos(Lestyán 90) Bíró, Géresi (Szatmári 86.), Rácz (Rédling 86.)

vezetőedző: Aleksandar Stevanovic

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

8. perc Könczey lőtt fölé 20 méterről.

16. perc Nagy B. megsérült, Csősz érkezett a helyére.

17. perc Pekár jobbról érkező beadása után Novák ollózott, alig ment fölé a labda.

20. perc Vezet a Szeged, Géresi beadására Kundrák érkezett, és a kapuba passzolt középen, 0-1.

23. perc Kovácsréti szép cselekkel ment el a jobb oldalon, majd 16 méterről mellé lőtt.

24. perc Rácz lőtt a másik oldalon fölé 18 méterről.

27. perc Sigér beadása után Baki fejelt mellé.

29. perc Kővári lőtt mellé 18 méterről.

32. perc Rácz rúgta meg Bakit, sárga lap.

34. perc Egyenlítési lehetőség, Kovácsréti lőhetett 14 méterről, egy védőről pattant fölé a labda.

35. perc Büntető, Rácz kézzel ért hozzá a labdához a 16-oson belül. A 11-est Novák Csanád végezte el, és higgadtan a kapuba lőtt, 1-1.

40. perc Sigér lőtt középen nagy erővel, Gajdos a léc alól fejelte ki a labdát!

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

A szünetben Gresó érkezett Gengeliczki helyére.

54. perc Gresó kapott jó labdát a 16-oson belül, de végül pontotlan volt a beadása Nováknak.

55. perc Pekár lőtt fölé 20 méterről.

58. perc Újra vezet a Szeged, egy szöglet utáni fejesnél nagyot védett Hegedüs, a kipattanót viszont Rácz lőtte a kapuba, 1-2.

62. perc Hazai szöglet után Farkas B. lőtt, Molnár-Farkas védett.

64. perc Novák indult a jobb oldalon, passza után Gresó lőtt fölé.

66. perc Novák lőtt 19 méterről fölé.

84. perc Növelte előnyét a Szeged, egy bal oldali támadás után Bíró lőtt középről a kapuba, 1-3.

Vége a mérkőzésnek, a Szeged legyőzte a Szparit, de mivel a Békéscsaba kikapott, így osztályozót játszik a Nyíregyháza.

Fekete Tivadar: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, olyan szituációból kaptuk a gólt, amire felkészültünk. A jókor jött egyenlítés viszont felhozott bennünket, akár még a szünet előtt megszerezhettük volna a vezetést. A második félidő is ugyanilyen hullámzó volt, az döntött, hogy a Szeged egyéni hibánk után újból vezetéshez jutott, és a végén kontrajátékra berendezkedve eldöntötte a három pont sorsát.

Alekszandar Stevanovic: – A célunk a negyedik hely megszerzése volt, ami már a kezdés előtt megvalósult, de komolyan vettük a mérkőzést, nyerni szerettünk volna, kapufát is lőttünk. Sikerült győzelemmel zárni a bajnokságot, mert végig kézben tartottuk az irányítást. A Nyíregyházáról csak a legnagyobb tisztelettel tudok beszélni, kívánom, hogy maradjanak benn a másodosztályban, mert nagy szükség van itt rájuk.