Keresztényüldözés a 21.század elején – Győrfi Károly tartott előadást a Sóstói Millenniumi Református Templomban

A Református Esték című rendezvény keretében került sor Győrfi Károly, az Óbudai Evangélikus Egyházközség egykori felügyelőjének  előadására Keresztényüldözés a 21.század elején címmel a Sóstói Millenniumi Református Templomban.

Hiteles és egyben döbbenetes látleletet kapott a hallgatóság a kereszténység világméretű - 400 millió - brutális üldözéséről, kereszténységellenességéről. Mindezt a világvallások, a népirtások kereszttüzében, összehasonlítva ezzel hazánk, Európa és különös tekintettel  Nyugat-Európa helyzetét. A beszéd rámutatott arra a tragikus tendenciára is, amely veszélybe sodorhatja Európa jövőjét, ha elhagyjuk keresztény gyökereinket. Az est záró gondolataiban Kósa László református lelkipásztor közös imára hívta az egybegyűlteket, és megerősítette az előadás végső kicsengését, a hit megtartó erejét.

Kapcsolódó galéria

Keresztényüldözés a 21.század elején – Győrfi Károly tartott előadást a Sóstói Millenniumi Református Templomban