Karate - Berencsi Tímea ötödik az EB-n, Berencsi Csaba az első helyen kvalifikálta magát

Karate - Berencsi Tímea ötödik az EB-n, Berencsi Csaba az első helyen kvalifikálta magát

2019.április 6-án Veszprémben rendezték meg a Kyokushin Karate diákolimpiai döntőt. Ez a verseny egyben a U20-as prágai Európa Bajnokság kvalifikációja is volt, ahol a nyíregyházi Ezüstcsikó Karate Egyesületet U20-as korosztályban Berencsi Csaba képviselte. Csaba kumite -70 kg-ban indult, és a válogatót megnyerve szerzett kvótát a június 27-30 között
Prágában megrendezendő EB-re. A döntőt  ipponnal nyerte.

Egy héttel később április 13-án Berencsi Tímea Litvániában, Vilniusban mérettette meg magát a felnőtt Shinkyokushin Karate Európa Bajnokságon. Timi formagyakorlatban indult. 25 indulóból az 5. helyen zárt. A litván rendezésű eb-n a hazai pálya nagyon lejtett, s vitatható bírói döntést követően a legjobb 4-be a litván ellenfele került. (A legjobb 4-ben 3 litván versenyző végzett.)