Karácsonyra készülve, a Kossuth téren a betlehemi jászolt is felállították már!

Tekintettel a járványhelyzetre, idén elmaradnak az adventi programok és az adventi vásár a Kossuth téren. Ebben az évben az ünnep hangulatát a díszkivilágítás és a Város Karácsonyfája biztosítja majd a belvárosban, valamint a héten a helyére került a betlehemi jászol is.

Az első betlehemi jászol felállítása egyébként Assisi Szent Ferenc nevéhez fűződik. Az itáliai Greccio városában 1223-ban arra kérte egy barátját, a nemes Jánost, hogy rendezzen be egy barlangot, készítsen jászolt, hozzon szalmát, szamarat és ökröt, és értesítse a pásztorokat, elevenítse fel Jézus születésének történetét.

Nyíregyházán már hagyomány, hogy a karácsonyi ünnepkörhöz kötődően, minden évben felállítják a betlehemet a Kossuth téren.