Karácsonyfáért ajándék – Értékes nyeremények a környezettudatosság jegyében

Karácsonyfáért ajándék – Értékes nyeremények a környezettudatosság jegyében

Az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft.-nél már megszokott feladat, hogy a Vízkereszt után begyűjtik a lakásokból kikerülő karácsonyfákat, ami idén is többféleképpen történik. A családi házas övezetekben a hulladékgyűjtő edényekhez kell kitenni, és a fenyőt a hulladékgyűjtési napon elszállítják. A lakótelepeken az erre kijelölt helyekre kérik a karácsonyfákat elhelyezni, hogy szervezetten tudják megoldani a begyűjtést. Ezek mellett az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. és Nyíregyháza Önkormányzata idén is meghirdette a Karácsonyfáért ajándék elnevezésű akciót. Petró Árpád ügyvezető elmondta, érdemes a fenyőket a hulladékudvarokba bevinni, hiszen így környezettudatosan és szervezett módon tudják elszállítani és megsemmisíteni.

Értékes ajándékokat sorsolnak

Január 7. és január 19. között minden egyes, a Korányi Frigyes utca 3., valamint Kerék utca 1. szám alatti Hulladékudvarokba beszállított karácsonyfáért sorsjegyet kapnak, amivel sorsoláson vesznek részt, és ajándékokat nyerhetnek. Ezeket január 19-én 14 órától sorsolják ki a Korányi Frigyes utca 3. szám alatti Hulladékudvarban, ahová minden érdeklődőt szeretettel várnak. A legértékesebb ajándékot, a NYÍRVV kft. parkolóbérletét az kapja majd, aki a legtöbb fenyőt viszi be. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az akcióval több mint ezer karácsonyfát tudnak begyűjteni. A Hulladékudvarok hétfőtől péntekig 7 órától 17 óráig, szombaton 8 órától 14 óráig tartanak nyitva, vasárnap zárva lesznek, a Korányi úti Hulladékudvar szerdai napokon 19 óráig tart nyitva.


Szoboszlai Tibor