Kábítószer-terjesztőket fogtak el Szabolcsban
A nyíregyházi nyomozók egy nap alatt két férfit is előállítottak és bűnügyi őrizetbe vettek, akik a megalapozott gyanú szerint kábítószert árultak.

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást T. Gábor, 40 éves nyíregyházi és K. Róbert, 41 éves debreceni lakosok ellen. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságának és a Nyíregyházi Rendőrkapitányságnak a munkatársai 2015. február 2-án Újfehértó belterületén igazoltatták a személygépkocsival közlekedő 40 éves férfit. Az intézkedés közben a rendőrök a gépkocsi hátsó ülésén egy hátizsákban elrejtve 80,9 gramm zöld növényi törmeléket találtak, amely a kábítószer kimutatására alkalmas gyorsteszt eredménye szerint THC tartalmú kábítószer. A nyíregyházi férfi lakásában tartott házkutatás alatt a rendőrök kábítószer kiporciózására szolgáló digitális mérleget és egy őrlőeszközt foglaltak le. A nyomozás jelenlegi adatai szerint T. Gábor fogyasztotta és árusította is a kábítószert. Ugyanezen a napon tartottak ellenőrzést a rendőrök K. Róbert debreceni lakásában, aki a megalapozott gyanú szerint otthonában termesztette és árusította a marihuánát. A rendőrök a 41 éves férfi családi házában, egy átalakított szaunahelyiségben 19 tő indiai vadkendert, már kiszárított és eladásra előkészített kábítószergyanús növényi törmeléket és a kábítószer kiporciózásához, valamint a termesztéséhez szükséges eszközöket foglaltak le. A rendőrség a két férfi ellen a nyomozást bűnügyi őrizetbe vételük mellett folytatja.