Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak

Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak
A Tófürdőnél az utolsó jelentős beruházás a '80-as évek elején volt. Fotók: Kohut Árpád
Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak
Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak
Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak
Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak
Június közepén már csobbanhatunk a megújult Tófürdőnél – Helyszíni bejárást tartottak

A két részre osztott Sóstói tó déli része közel 100 éve áll a fürdőzők szolgálatában. A mintegy 2000 négyzetméteres parkosított terület nyáron az egyik kedvenc helye a kikapcsolódásra, pihenésre vágyó nyíregyháziaknak és turistáknak.

A Tófürdő fejlesztése már javában tart, a munkálatokat helyszíni bejáráson tekintette meg Dr. Kovács Ferenc polgármester és Dr. Podlovics Roland, a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója.

Városunk polgármestere elmondta:

Több lakossági fórum is volt, így figyelembe vesszük a törzsközönség javaslatait, észrevételeit is. Az a tervünk, hogy a tanév végén, június közepén megnyitjuk a Tófürdőt és várhatóan hosszított nyitva tartás lesz. Ha az időjárás kedvez, akkor akár szeptember végéig is nyitva lehet a Tófürdő.

A Tófürdőnél az utolsó jelentős beruházás a '80-as évek elején volt. Most egy több mint 220 millió forintos TOP-os projekt keretében újul meg; a fejlesztést az Önkormányzat is támogatja, így közel 260 millió forintból korszerűsödik a nyíregyháziak egyik kedvelt helye, a Tófürdő.

Dr. Podlovics Roland vezérigazgató kiemelte:

A főbejárati épületek közül csak az egyik működött korábban pénztárként. Ám 16 óra után a forgalom mindig jelentős itt – a nyíregyháziak munkaidő után kijönnek hozzánk és ilyenkor sorban állás, kellemetlenség is adódott. Most mind a két épületből pénztárhelyiség lesz, hogy felgyorsítsuk a beléptetést. Mellette pedig egy rendkívül széttagolt épület van, ahol korábban többek között a teakonyha, a férfi WC, a vállfás öltöző, az elsősegélynyújtó hely volt. Az egész épületet újragondoltuk: itt lesz majd a férfi, valamint a női WC és zuhanyzó, az öltözőkabinok, a vállfás öltöző is, a régi férfi WC helyére kerül majd az elsősegélynyújtó hely.

A belső átalakítást homlokzati felújítás követi majd. Látványos, hogy elbontották a '86-os csúszdát, helyette két új csúszda is lesz majd, a cölöpözést, alapozást már befejezték. Új napozó stéget is építenek majd, felújítják a kerítést, rendezik a zöldfelületet, automata öntözőrendszert építenek ki, térkövezett sétányok és homokos plázs is lesz, megújulnak a fogyasztóterek, a kiszolgáló egységek, amelyekhez új bútorzat is lesz, emellett többek között a medencék melletti zuhanyzókat is felújítják, a nagy termálmedence burkolatát cserélik, a vendégek igényeinek megfelelően végig ülőkék is lesznek benne, valamint megújítják a Tófürdő térkapcsolatait és Free WiFi rendszert építenek majd ki.

Kapcsolódó galéria

Megújul a Tófürdő