Jubileumi teremtornával indul a 2020-as esztendő Nyíregyházán

Jubileumi teremtornával indul a 2020-as esztendő Nyíregyházán

15 évvel ezelőtt rendezték meg először a Kelet-Magyarország-Eissmann Kupa teremlabdarúgó tornát. Nagy sikere volt, és komoly rangot szerzett magának. 2020. január 3-5. között ismét megrendezik a pénzdíjas versenyt a Continental Arénában, melynek összdíjazása 500 000 Ft. 

- Díjazzuk a legjobb kapust, játékost és a gólkirályt is. 36 csapat nevezhet december 24-ig, és 16 gárda már jelezte részvételi szándékát – mondta Dajka László főszervező.

A csapatokat négyes csoportokba sorolják, és a csoportmeccsek után jön a kieséses szakasz, majd 5-én a helyosztók. A torna különleges lesz, mert első alkalommal női csapatok is pályára lépnek egy gálameccsen. 

- A 15 éves jubileum alkalmából szerettünk volna a hölgyeknek is lehetőséget adni. A finálé ezért pályára lép a Nyíregyháza Spartacus és a Debrecen női együttese, azaz egy igazi szomszédvári rangadót láthatnak a nézők – mondta Lénárt Krisztián, az Eissmann Hungária gazdasági igazgatója.