Jövő héten Erőművek Éjszakája
Fotó: Illusztráció

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal október 28-án harmadik alkalommal rendezi meg az ország legnagyobb energiaipari eseményét, amelyre előzetes regisztráció után bárki ellátogathat. 2022-ben az ÉAK Nonprofit Kft. is csatlakozik a kezdeményezéshez. Megnyitja kapuit a Nyíregyházi Hulladékkezelő Központ.

Október 28-án országszerte már csaknem 70 olyan érdekes helyszínen várják a látogatókat, ahová csak ritkán adódik lehetőség bejutni. Az Erőművek Éjszakája ezúttal nemcsak az erőművekről fog szólni, új helyszínek is bekapcsolódnak a programba. A hulladékfeldolgozással foglalkozó üzemekben például kiderül, hogy hogyan lesz a hulladékból újra felhasználható vagy energetikailag újra hasznosítható alapanyag, és arra is fény derül, hogy miért fontos a hulladékok otthoni szelektálása.

Regisztrálni a következő linken lehet: https://eromuvekejszakaja.hu/nyiregyhaza-hulladekkezelo/.