Jobbikos és MSZP-s javaslatok a Szövetégben újabb heti tájékoztatóin

Jobbikos és MSZP-s javaslatok a Szövetégben újabb heti tájékoztatóin

A hat ellenzéki pártot és két szervezetet tömörítő Szövetségben Nyíregyházáért alpolgármesterjelöltje támogatná és segítené a KKV szektor innovációját. 

A szerveződés szerdai sajtótájékoztatóján a jobbikos Lengyel Máté hozzátette: a hátrányos helyzetű, de kiváló tanulókat ösztöndíjjal, a rendőrök kiképzését felszerelésekkel támogatnák. A 15. számú választókerületben a jobbikos Vas Zoltán indul a Szövetségben színeiben. Úgy látja, jó lenne eljutni odáig, hogy nyitott ablak mellett lehessen aludni Oroson, egyben kiállt az önkormányzati rendészet létrehozása mellett. Szerinte kaszálni kellene a patakpartokat. Tudja, hogy sok utcát aszfaltoztak le az elmúlt időszakban, de van még mit tenni, saját erőből. A megfogalmazása szerint tanyás-üdülős ingatlanos külső területek egy részén még nincs vízvezeték, és az utcanevek tábláit is hiányolja. Vass Zoltán el tudna képzelni forgalomlassítást is egy utcában, s azt is problémának látja, hogy sokan kertvárosi övezetben tartanak disznót, csirkét, lovat. Csütörtöki sajtótájékoztatójukon a jobbikos Lengyel Máté hozzátette, zajvédő fal kellene a vasút mellett és a vasútkorszerűsítés felgyorsítása, valamint fecskeház programot indítanának, és visszaadnák a tulajdonosi jogok gyakorlását a képviselőtestületnek. Az MSZP-s Jeszenszki András amellett, hogy a szerveződés polgármesterjelöltje, elindul az 5. számú választókerületben is a Szövetségben színeiben. Szerinte egész programjukat áthatja a biztonság, külön is a közlekedésbiztonság, melyekhez új csomópontok kellenek. Jeszenszki folytatná a járdák építését, felújítását és folytatná a játszóterek eszközbeszerzését, körbe kerítését. A MSZP-s jelölt fejlesztené a közvilágítást, a parkolást, a csapadékvíz-elvezetést. Emlékeztetett, hogy szépen megújult a Zelk iskola melletti terület, amit tovább folytatna.