Jegyzet - Halhatatlanok, de ma már a mennyei csapatot erősítik

Jegyzet - Halhatatlanok, de ma már a mennyei csapatot erősítik
Jegyzet - Halhatatlanok, de ma már a mennyei csapatot erősítik

Egy tanult ismerősöm azt mondta nekem egy temetés után: „Jegyezd meg Lackó fiam, mindig egyre közelebb állsz a koporsóhoz”. 21 évesen okosan bólogat erre az ember, de oly távolinak tűnik mindez, hogy nem akar ezzel foglalkozni. Aztán ahogy egyre tapasztaltabb lesz, ahogy veszíti el hozzátartozóit, barátait, ismerőseit, rájön, hogy ez mennyire igaz. A földi élet során senki sem halhatatlan. Még azok sem, akikről azt gondoltuk, hogy azok...

Sallai József

 

Ma már a mennyei csapatot erősíti Sallai József is. A testnevelő, kosárlabdaedző több ezer gyerekkel szerettette meg a sportágat. Az égi csapat edzéseit irányítja, és olyan játékosai vannak, mint Páll István, Gergely Tamás és Sitku Ernő. Egy jó rozé mellett együtt nézik fentről a mostani csapat tagjait, nosztalgiáznak a régi dicsőségről. Van miről beszélniük, Ernő kifogyhatatlan az anekdotákból. Hogyan nyertek a paksi csapattal a lottón, hogyan jutott ki hosszú idő után a magyar válogatott az EB-re, hogy lett belőle az egyik hazai tejtermékgyártó cég reklámarca. De ahhoz, hogy valaki a sportág halhatatlanjává váljon, ennél sokkal több kell. Olyan teljesítmény, melyre mindenki felfigyel, olyan mentalitás, mely példaértékű...

Sitku Ernő

 

A kosarasok égi beszélgetését aztán Mester Gyula bácsi zavarja meg. Szokás szerint elsüt egy viccet, majd elmeséli, hogy lett zenészből ökölvívó. Utána arról beszél, hogy épült a Városi Stadion, és Sóstó első úszómedencéje – mindkettőben tevékeny részt vállalt. 76 évesen még bokszedzéseket tartott. 93 évesen hagyott itt bennünket...

Mester Gyula

 

Közben kopogtatnak az ajtón, egy újabb fiatalember, ezúttal egy röplabdás érkezik. Batai Jancsi a tőle megszokott mély hangjával köszönti a társaságot. Mindenki megdöbben, 56 évesen még neki is más tervei voltak. Szeretett volna még sportrendezvényekre járni, horgászni, vadászni, autóversenyeken tájékoztatni a nézőket. Neki is más sors volt rendelve, arcán mégis a szokásos mosoly látható. Végre újra együtt lehet szeretett kislányával, akivel pár éve elbúcsúztak egymástól...

Batai János

 

Miközben az égi csapat egyre erősebb, mi, akik itt maradtunk, sokkal szegényebbek lettünk. Nem néhány sportolót, edzőt veszítettünk el idén tavasszal, hanem igazi embereket. Igaz embereket! Isten veletek!