Izgalmas meccs után veszítettek a Cápák
Fotó:Kohut Árpád

"Három hónap után nagy reményekkel tértünk vissza a Continental Arénába. Noha az alapszakaszt tekintve már kevés tétje volt a Budapesti Honvéd elleni mérkőzésnek, lélektanilag nagyon fontos volt, hogy győzelmet arasson a csapat. Hasonló motivációval érkezhettek persze a vendégek is.
Két jó támadásunk után pontatlanokká váltunk elöl, a fővárosiak Taz Sherman és Tanoh Dez András kosaraival minimális előnybe kerültek. Jól védekezett a Honvéd, ám sok ki nem kényszerített hibát is vétettünk, amivel a saját feladatunkat nehezítettük meg. A negyed feléhez érve bemelegedtek a dobóink, Darius Perry és Rytis Pipiras is jól játszott, csakúgy mint a születésnapos Bazsó Brúnó, aki rövid időn belül kétszer is indításból volt eredményes. Demeter Attila 3x3-as szakágra jellemző megmozdulásaira Pipiras nagy zsákolással válaszolt, majd Perry az utolsó perchez érve bedobta a harmadik és a negyedik hármasát is (24–23).
A második játékrészt a frissen beállt Szobi Dániel szép ziccerével indítottuk, majd a mezőnyben nagyot dolgozó Kiss Benedek betalált távolról. Ötpontos előnynél aztán lefagytunk, folyamatosan lemaradtunk védekezésben, a dobásaink nem mentek be, így a vendéggárda villámgyorsan fordított egy 10–0-s futással. Szerencsére még időben kapcsoltunk, Bazsó ügyes közelijével még csak közelebb jöttünk, rövid időn belül értékesített két hármasa közül az utóbbival már egalizáltunk. Az első félidőt összefoglalva megállapítható volt, hogy a védekezésünkön kell javítani, mert sok könnyű kosarat kaptunk.
Kicsit beragadtunk a második félidő elején, de Fazekas Csaba szép passza után Erik Copes zsákolással megszerezte az első kosarunkat. Ha labdát vagy lepattanót szereztünk, lehetőségünk volt rohanni, amiket rendre be is fejeztünk. Centerünk kosarával a 24. percben újra vezettünk, majd Bazsó bevágott egy triplát is. Ebben az időszakban nagyon szépen járt a labda, okosan támadtunk. Jól jellemzi a mérkőzést, hogy ebből megint jött nálunk egy rövidzárlat, amit kihasználva hattal ellépett a Honvéd, majd 32 másodperc alatt hét pontot szereztünk.
Egálról kezdődött a záró etap, amiben jobban pörögtek a vendégek. A játékrész derekán a budapestiek folyamatosan leszedték a támadólepattanókat, aminek köszönhetően több mint egy percig támadtak és kosárral fejezték be az akciót, ezzel már tízzel vezettek. Próbáltunk még visszajönni a meccsbe, de ellenfelünk pontosabban játszott a végjátékban és megszerezte a győzelmet." - tudósított a nyíregyházi csapat közösségi oldalán. 

TIPPMIX NB I/A, 24. FORDULÓ
Hübner Nyíregyháza BS–Budapesti Honvéd SE 85–91 (24–23, 19–22, 24–22, 18–24)

Continental Aréna, 850 néző, v.: Földházi, Pozsonyi, Nyilas.

Nyíregyháza: Perry 30/18, Kiss B. 5/3, Bazsó 17/9, Pipiras 17/6, Copes 14. Csere: Kone, Szobi 2, Dickerson, Fazekas Cs. Edző: Darko Radulovics

Honvéd: Sherman 23/12, Simon K. 5/3, Tanoh Dez 15/3, Crawley 13/6, Peringer 4. Csere: Demeter A. 12, Mijovic 19/3, Kopácsi. Edző: Baksa Szabolcs

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5–2, 4. p.: 5–10, 7. p.: 16–15, 10. p.: 24–21, 12. p.: 29–24, 15. p.: 29–34, 16. p.: 33–39, 18. p.: 40–41, 20. p.: 43–45, 23. p. 49–49, 24. p.: 54–50, 28. p.: 57–63, 29. p.: 64–63, 30. p.: 67–67, 34. p.: 70–78, 37. p.: 72–82, 39. p.: 75–86. 
Kipontozódott: Kiss B. (40.).

Kapcsolódó galéria

Hübner Nyíregyháza BS - Budapesti Honvéd Sportegyesület kosárlabda mérkőzés a Continental Arénában