Izgalmas meccs a végén gálával - Hobbs 39 pontot szerzett a bajnokin!

Izgalmas meccs a végén gálával - Hobbs 39 pontot szerzett a bajnokin!

Első hazai mérkőzésén a Veszprémet fogadta a Hübner Nyíregyháza BS. Az első negyed szoros volt, a másodikban viszont kilenc ponttal is vezettek már a mieink. Főleg Hobbs volt elemében, a légiós két negyed alatt 17 pontot szerzett! A harmadik negyedben olvadt az előny, és két Medve tripla után 59-58 volt az állás. Felvátva estek a kosarak, Bazsó és Szabó is kintről talált be, utóbbi dobása után átvették a vezetést a vendégek, de Tóth és Hobbs válaszolt. Végül 72-70 lett a harmadik negyed vége. A záró felvonás döntött így, és a játékrész Dancsecs triplával indult, majd Hobbs hármasa után 80-73-at mutatott az eredményjelző. Eldőlni látszott a meccs, az amerikai légiós pontjai után 90-77-re vezettek a Cápák öt perccel a mérkőzés vége előtt. Végül nem is engedte ki a győzelmet a Nyíregyháza a kezéből, és nyert a Veszprém ellen. 

Hübner Nyíregyháza BS– Veszprém 105-87 (30-29, 20-16, 20-25, 33-17)

Nyíregyháza: Dancsecs 15, Bazsó 15, Tóth G. 18, Szobi 8, Bus 8

Csere: Hobbs 39, Mokánszki, Sitku 2, Czinger

Vezetőedző: Siska János