Izgalmas hajrá a Vasas ellen - vereséget szenvedtek a kosarasok

Izgalmas hajrá a Vasas ellen - vereséget szenvedtek a kosarasok

A Baján elszenvedett vereség után szeretett volna a bajnokság második fordulójában javítani a Hübner Nyíregyháza BS a férfi kosárlabda NB-I/B-ben. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, mivel a Vasas vendégei voltak a mieink. Az első negyedben jól játszottak a Cápák, és négy pontos előnyt szereztek. Ezt sikerült a nagyszünetig is megtartani, a harmadikban viszont fordított a Vasas. A meccs hajrája aztán izgalmasan alakult, 69-69 után ugyan a hazaiak vezettek, de csak 2-3 ponttal. 81-76-nál Sitku dobott egy triplát, majd Hobbs értékesített egy büntetőt, de Csík a végén két büntetővel bebiztosította a hazai győzelmet. 

Vasas - Hübner Nyíregyháza BS 83-80 (19-23, 18-18, 24-16, 22-23)

Nyíregyháza: Tóth G. 6, Hobbs 15, Bazsó 13, Czinger 5, Dancsecs 8

Csere: Sitku 8, Bus 17, Mokánszki 3, Szobi 5

vezetőedző: Siska János