Itt az allergiaszezon - A pázsitfűfélék tüneteket okozhatnak

Itt az allergiaszezon - A pázsitfűfélék tüneteket okozhatnak
A pázsitfűfélék tüneteket okozhatnak

A következő napokban a meleg, többnyire száraz időjárás miatt a pázsitfűfélék pollenszórása várhatóan jelentősen fokozódni fog, az arra érzékenyeknek tüneteket okozhat – hívta fel a figyelmet a tisztifőorvos Facebook-oldala.

A pázsitfűfélék pollenkoncentrációja egyre többfelé érheti el az erős tüneteket okozó magas, vagy nagyon magas szintet. A meteorológiai előrejelzés alapján továbbra is számítani lehet hirtelen kialakuló zivatarokra, ilyenkor a roncsolódó pollenszemek esetenként asztmatikus tüneteket is kiválthatnak – emelték ki.

A pázsitfűfélék pollenje a legjelentősebb allergének közé tartozik, a májusi és júniusi időszak pollenterhelésének jelentős meghatározója – jegyezték meg.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ azt javasolja, hogy a pázsitfűfélék pollenjére érzékenyek készüljenek fel a fokozott allergénterhelésre, és mielőbb keressék fel kezelőorvosukat – tették hozzá.

 

hirado.hu