Ismét népszerű volt a Bringa Piknik!
Fotó: Trifonov Éva

Ismét népszerű volt a Bringa Piknik! Közel 1500-an pattantak nyeregbe, és tekertek el Nyíregyházáról Tokajba.

 Út közben a szervezők frissítő pontokról gondoskodtak, ahol péksütemény, gyümölcs és víz várta a kerékpárosokat. Sok család vágott neki a távnak, utasként volt 1 éves gyerek is, de egy 6 éves kisfiú letekerte a távot. De volt 78 éves induló is! A távot Nyíregyháza mellett Tokaj, Nyírtelek, Tiszanagyfalu és Rakamaz polgármestere is teljesítette. A Fesztivál Katlanban programok várták a célba érkezőket.

A Bringa Piknik azért is indult el hat évvel ezelőtt, hogy népszerűsítse a kerékpározást, és a Nyíregyháza-Tokaj közötti kerékpárutat. Nagyon sokan használják ezt a szakaszt nem csak sportolásra, hanem munkába járásra is. Rövidesen bővülhet a szakasz, és nyár közepétől a tokaji Kopasz-hegyet is körbe lehet majd tekerni. 

Kapcsolódó galéria

Bringa Piknik 2023