Iskolai füzet vezetett nyomra... - Szépítésre is költhetnék a takarítás költségét

Iskolai füzet vezetett nyomra... - Szépítésre is költhetnék a takarítás költségét
Iskolai füzet vezetett nyomra... - Szépítésre is költhetnék a takarítás költségét

Bár köztudott, hogy a hulladékgyűjtő edény mellé történő szemételhelyezés illegális hulladéklerakásnak minősül, amely azon túl, hogy szennyezi a környezetet és súlyos közegészségügyi veszélyeket is rejt magában, büntetendő cselekmény, sokan ezt mégsem veszik figyelembe.

A NYÍRVV Nonprofit Kft. munkatársai nap mint nap kicserélt nyílászárókkal, lakásfelújításból visszamaradt építési törmelékkel, megunt bútorokkal, és rengeteg kommunális hulladékkal találkoznak városi környezetben, illetve külterületeken, amit lehetőségeikhez mérten fel is számolnak, ez azonban költségekkel jár...

Legfőképpen szennyezett területek az orosi hulladéklerakó környezete, ahol valószínűleg azok szabadulnak meg illegálisan a hulladéktól, akik a lerakó portájánál értesülnek arról, hogy az általuk beszállítani kívánt szemétnek kezelési költsége van. De rendszeresen találunk ilyet a Huszár lakótelep és a Keleti lakótelep közvetlen környezetében, a KGST piac környékén, valamint a külterületi dűlőutakon is, mint például az Árvácska, a Hóvirág és a Lomb utcában, a Butykai és az Oláhréti úton, illetve a Pásztor utcában is

– tudtuk meg a NYÍRVV Nonprofit Kft.-tõl.

Teherautónyi mennyiségben is

A kihelyezett hulladék mennyisége alkalmanként változó. Van, hogy pár zsáknyi szemetet találunk, de volt már olyan is (legutóbb a Lomb utcán), hogy egy teherautónyi építési hulladék volt egyben leborítva. Ezek minősége is változó. A háztartási hulladéktól az építési törmeléken át, az autóalkatrészekig mindenféle szemetet találunk. Fürdőkád, WC-csésze, gumiabroncs, hűtőszekrény, nagy mennyiségű műanyag hulladék, bármi előfordulhat.

Elkövetőre utaló nyomot keresnek

A hulladékban, ha lehetséges, elkövetőre utaló nyomot keresnek, pl. névre szóló postai anyagot, számlákat. Mint megtudtuk, volt olyan hulladékkupac, amelyiknél az elkövető gyermekének az iskolai füzetei, orvosi receptjei vezettek el a jogsértőhöz. Az illegális hulladékkupacok felszámolása többletköltséget ró a városüzemeltetésre, pedig ezt költhetnék a város szépítésére is...

Természetesen a közterületeken megjelenő többlet lakossági jelenlét többlet hulladékot is hagy a szemetesszelencékben. Munkánkat természetesen igyekszünk úgy szervezni, hogy ezt a többlet szemétmennyiséget is el tudjuk szállítani. A nyári időszakban ilyen jellemzően a pihenőparkokban, szórakozóhelyek közelében, játszótereken keletkezik

– közölte a városüzemeltető cég.