Irodalmi séta Krúdy Gyula nyomában, a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesület szervezésében
Krúdy Gyulára emlékeznek október 21-én Nyíregyházán. (Fotó: internet)

Krúdy Gyula író születésének 142. évfordulójára emlékezik a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesület október 21-én, Nyíregyháza belvárosának Krúdy-emlékhelyei és emlékjelei felkeresésével. 

Az adott helyszíneken dr. Bihari Albertné idézi városunk neves szülöttének emlékét, melyet a tagtársak által felolvasott Krúdy-novellák és regényrészletek szinesítenek. Ezt követően elhelyezik az emlékezés  koszorúit, virágait.

Tervezett útvonal: Krúdy szülőháza (Szent István u. 8.) - Krúdy gyermek- és ifjúkorának színhelye (Szent I. u. 42.) - Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium ( Szent I. 17-19.) - Varga Imre: Krúdy Gyula szobra (Bessenyei tér) - Papok padja (Kossuth tér)